AS “Stīgu tehnoloģijas” ģenerāldirektora vietnieka juridiskajos jautājumos komentārs

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook2Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0
SkyWay kompāniju grupas Informācijas dienests turpina sekot 2017. gada 15. decembrī SkyWay tehnoloģijas izmēģinājumu un demonstrēšanas centrā notikušā negadījuma situācijai. Atgādināsim, ka SkyWay pilsētas junibusa un iekrāvēja-ekskavatora sadursmes rezultātā cieta trīs cilvēki un tika bojāti kompānijas – izstrādātāja transportlīdzekļi.

Piedāvājam jūsu uzmanībai AS “Stīgu tehnoloģijas” ģenerāldirektora vietnieka juridiskajos jautājumos V. Vorobjova komentāru, kurš atbildēja uz SkyWay informācijas dienesta jautājumiem par notikušo avāriju:

Kā vajadzēja rīkoties vadībai šajā situācijā?

«Saskaņā ar  spēkā esošo likumdošanu, notiekot nelaimes gadījumam ražošanā,  pirmkārt, ir jāveic neatliekamie pasākumi, lai novērstu  traumējošo faktoru ietekmi uz cietušo darbinieku, jāsniedz viņam pirmā palīdzība, jāizsauc uz notikuma vietu medicīnas darbinieki, jāveic pasākumi, lai nogādātu cietušo uz veselības aprūpes organizāciju, Otrkārt, organizācijas amatpersonu pienākums ir informēt pilnvarotās un ieinteresētās puses par notikušo nelaimes gadījumu ražošanā”.

Kas tika darīts?

“Tika izpildītas visas prasības, kas norādītas normatīvajos aktos. Cietušajiem tika sniegta pirmā palīdzība, nekavējoties tika izsaukta ātrās palīdzības brigāde un informētas tiesībsargājošās iestādes. Turklāt, uz notikuma vietu nekavējoties izbrauca AS “Stīgu tehnoloģijas” ģenerāldirektors, ģenerāldirektora vietnieks juridiskajos jautājumos, galvenais inženieris, drošības tehnikas inženieris. Viņi sniedza  nepieciešamo palīdzību Minskas apgabala Valsts tiesību ekspertīzes komisijas  pārstāvjiem un Darba un sociālās aizsardzības  ministrijas Valsts darba inspekcijas Minskas reģiona departamenta  inspektoram.

Cik daudz laika aizņem līdzīgu incidentu izmeklēšana?

“Parasti šādu negadījumu izmeklēšana aizņem no 3 darba dienām līdz vienam mēnesim, šajā laikā nav iekļauts laiks, kas nepieciešams ekspertīzes veikšanai, tiesībaizsardzības iestāžu, veselības aprūpes organizāciju un citu institūciju atzinumu iegūšanai”.

Kādas var būt sekas kompānijai?

“Notikušo SkyWay izmēģinājumu poligona EkoTehnoParka teritorijā reglamentē konkrētas tiesību normas. Ja izmeklēšanas laikā tiek konstatēta vaina, tad arī atbildība iestājas saskaņā ar valsts likumdošanas prasībām. Runāt par sekām būs iespējams tikai pēc tam, kad būs veikta ekspertīze un noskaidroti avārijas iemesli. Praksē, attiecībā uz šādu situāciju, ja tiks konstatēta konkrētu amatpersonu vaina, tad likumdošanas līmenī var runāt par administratīvo atbildību. Arī pret vainīgajiem mūsu organizācija var pieņemt mērus, līdz pat to darbinieku, kuru rīcība izraisīja incidentu, atlaišanai no darba. Turklāt, gribētos uzsvērt, ka tiesībsargājošo institūciju, kas veic šo izmeklēšanu, vai Darba un sociālās aizsardzības ministrijas Valsts darba inspekcijas departamenta uzdevums nav vienkārši atrast vainīgos. Galvenais šajā posmā – iegūt objektīvu un pilnīgu ainu par negadījumu un veikt pasākumus, lai nepieļautu līdzīgus gadījumus. Mēs darām visu iespējamo”.

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook2Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *