Savienot krastus

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook3Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0

Visukrainas Būvmateriālu ražotāju savienības prezidents Ivans Salijs dalījās savos iespaidos par SkyWay projektēšanas organizācijas un EkoTehnoParka apciemojumu Marina Gorka. Savas organizācijas oficiālajā vietnē viņš izstāstīja par braucienu (saīsināts) :

“Daudzus gadus man ir saikne ar pilsētas pasažieru transporta attīstību, savulaik studēju sasniegumus šajā jomā gan Prāgā, gan Madridē, arī Vīnē un Londonā. Uz Minsku lidoju vēl ar “kukuruzniku” ar astoņiem pasažieriem, gandrīz aizāķējot ar spārniem kokus, lai iepirktu Minskas trolejbusus ar zemo grīdu, iepazītos ar Minskā ražotajiem tramvajiem un autobusiem. Tagad lidoju jau ar “Boeing” – uz abām pusēm piepildīts Pirmais iespaids pēc gadiem gan tad, gan tagad – visi uzņēmumi strādā, piedāvā gan jaunas, gan hibrīdas mašīnas.

Mērķis bija pārliecināties, ka tā ir taisnība: netālu no Minskas (no Maskavas “izdzīvoja”) ir eksperimentāls SkyWay poligons. Šis transporta veids ir vairākas reizes lētāks, nekā metro, tramvajs, un jebkurš virszemes transporta analogs, bet apkalpošanas vērtība ir samazināta līdz minimumam uz cilvēciskā faktora samazināšanas un konstrukcijas drošuma rēķina.

Kijevā ir jaunatne, projekta atbalstītāji. Kijevieši savulaik, kopā ar beļģiešiem, uzbūvēja elektrisko tramvaju un palaida to pa stāvo Vladimirskas nobraucienu. Domāju, ka kijevieši atjaunos savu interesi pret invācijām un organizēs stīgu transportu. Kreisais Dņepras krasts, pa “pludmalēm” ne tramvajs, bet jaunās paaudzes transports pāri kokiem – saglabā dabas ainavu. No augstajām ēkām transports iet pār Dņepru, mājokļa vērtības izteiksmē tie ir 3-5%. Pārejas zigzags labais – kreisais – labais Dņepras krasti, un tā tālāk”.

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook3Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *