NOVOSIBIRSKAS MĒRIJA: “NĀKOTNE PIENĀK AIZVIEN ĀTRĀK”

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook3Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0

Šo pavasar Novosibirskā notika ilgi gaidītais inovatīvo izstrādājumu “Pilsētas tehnoloģijas 2017” forums. Uzreiz pēc tā, kad pasākums beidzās, pilsētas mērs likā pāriet pie programmas realizācijas “Gudrā pilsēta” un izlemt par to, kādas tieši tehnoloģijas tiks izmantotas šīs programmas rāmjos. Kā rezumē, ar saviem beidzamajiem novērtējumiem dalijās foruma sekcijas moderatori.

Izdevniecībai RBK komentāros Novosibirskas Rūpniecības un inovācijas departamenta vadītājs Aleksandrs Ljulko atzīmēja, ka “Jau viennozīmīgi skaidrs, ka mēs ieviesīsim transporta kustības intelektuālo sistēmu. Noteikti, ka mēs ieviesīsim sistēmu, kas arī atbildīs cilvēkiem ar īpašam vajadzībām. Nevajag gaidīt – tas notiek jau tagad. Jā, protams, ka daudzām tehnoloģijām joprojām vajag iziet izpēti, bet dažas vēl atrodas tikai teorētiski, piemēram SkyWay. To parādīšanos nevajag gaidīt līdz nākamajam gadam, bet nākotne pienāk ātrāk, tāpēc tas viss vairāk nav fantastika – tā ir tuvākā perspektīva.

Ir arī isztrādājumi ir vairāk tālāku perspektīvi. Tie ir jauna veida transporti. Piemēram, virszemes sistēma SkyWay. Tā ir novietota uz sliedēm, kas savukārt atrodas uz speciālām estakādēm. Tai ir neticami daudz priekšrocības, bet pagaidām tā ir vēl izstrāde. Kaut arī tā jau tika demonstrēja Berlīnes izstādē InnoTrans 2016.”

Pret SkyWay aktīva uzmanība tika pievērsta pēc foruma “Novosibirsk – pilsēta bez ierobežojumiem”, kas norisinājās no 25-26 augustam 2016. gadā. SkyWay kompāniju grupa piedalās aktīvā “Gudrās pilsētas” koncepcijas realizācijā.

Pēc Sudhira Šarmi (Dharmsalas pilsētas municipalitātes pārstāvja un Transporta attīstības ministra) vizītes EkoTehnoParkā un transporta sistēmas testēšanas SkyWay piedalīsies Smart Cities india izstādē, kas norisināsies no 10-12 maijam.

Pateicoties “Smart Cities” valsts programmai SkyWay projekti varētu būt masveidīgi ieviesti visā valstī. Smart Cities Misiju izstrādāja valsts parliaments priekš pilsētas vides atjaunošanas un modifikācijas. Mērķis – radīt 109 pilsētas ar infrastruktūru draudzīgākai un stabilākai sabiedrībai. To realizē pilsētas attīstības un pilsētas varas apdzīvoto punktu Apvienotā Ministrija.

Tikai godīgi ir padalītiesShare on Facebook3Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on VKPin on Pinterest0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *